GÜNDOĞDU ÇAĞDAŞ TOPLUM
GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ
Duyurular
Gündoğdu Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi açıldı.
Konak, 1. Beyler Sokağı No:38 Uyal İşhanı Kat:1 adresinde, Neval-Süreyya Kafescioğlu çiftinin Derneğimize tahsis ettiği işyerinin tadilatı tamamlandı, 22 ocak perşembe günü Neval Kafescioğlu'nun resim sergisi ile açıldı.

Toplantı ve Kültürel Etkinlik Merkezimiz hazırlanıyor.
Gönüllülerimizden Sayın Neval ve Süreyya Kafescioğlu çiftinin toplantı ve kültürel etkinliklerimizi gerçekleştirmemiz amacıyla bedelsiz olarak tahsis ettiği Konak 1. Beyler'deki taşınmazın, amacımıza uygun kullanımı için hazırlıklar başladı. Yıl sonuna kadar faaliyete geçirmeyi planladığımız merkezimizin kullanımını tahsis eden Neval ve Süreyya Kafescioğlu çiftine ve katkı veren herkese çok teşekkür ederiz.

Buca "Evimiz 3" faaliyetlerine devam ediyor.
"Evimiz 3" faaliyetlerini "Çocuklara Yönelik", "Çevreye Yönelik", "Annelere Yönelik" etkinliklerden yazı ve resimleriyle takip edebilirsiniz.

Çocuklarımızla gurur duyuyoruz
Mukaddes Ay Ege Üniversitesi Gıda Teknolojisi Bölümünü derece ile bitirdi.
Aysel Yavuz E.Ü. Edebiyat Fak. Tarih Bölümünden başarıyla mezun olarak Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Bilimler Ens.'de sınavı başarıyla geçerek yüksek lisans yapma hakkını elde etti.
Berdan Demir TED kolejlerinin Türkiye çapında 20.000'den fazla öğrencinin katıldığı seçme sınavını 10. ve İzmir bölgesinde de 1. sırada kazandı. Berdan bundan böyle Aliağa'daki TED Kolejinde burslu olarak eğitimine devam edecek ve başarılı olduğu sürece yüksek öğreniminin sonuna kadar TED'den destek görecek.

Yeni üniversitelileri kutluyoruz.
İki öğrencimiz, çok istedikleri bölümleri kazandılar.
Fatma Yağcı, dilinden düşürmediği öğretmenlik eğitimine Uşak Sınıf Öğretmenliğinde,
Gizem Güzeldere, tercihlerinde kararlı bir şekilde seçtiği Makina Mühendisliği eğitimine Balıkesir'de başlıyor.

Abdullah Derin Öğretmenimize başarılar dileriz
3 yılı aşkın bir zamandan beri, bizlerle beraber gönüllü hizmet veren Abdullah Derin Öğretmenimiz, üniversiteden mezun oldu ve memleketine dönmek üzere İzmir'den ayrılıyor. Kendisine, sadece İngilizce konusunda değil, mitoloji, sinema, teknoloji, düzgün konuşma gibi pek çok konuda çocuklarımıza kazandırdıkları için çok teşekkür ederiz.

Ana-baba Okulu Sertifikaları
İki evimizde yapılan Anababa Okulu eğitimlerine katılan ailelerimiz sertifikalarını aldılar.

Genç Kaşifler Sertifikalarını aldılar
Bornova Belediyesinin Genç Kaşifler Programına katılan öğrencilerimiz, Bornova Belediye Başkanı Sn. Oktay Kamil Sındır'ın elinden Genç Kaşifler sertifikalarını aldılar.

Türk Hava Kurumu Sertifikaları
Maket Uçak Kursuna katılan öğrencilerimiz T.H.K.'dan sertifikalarını alarak pilotluk eğitiminde ilk adımı attılar.

"Evimiz 2"
Acil ihtiyacımız olan buzdolabını satın alarak bağışlayan Sayın Olcay Poyraz'a teşekkür ederiz.

Deniz Koleji
Deniz Koleji öğrencileri, sosyal sorumluluk çalışması sonucu emek vererek yarattıkları ürünlerini düzenledikleri kermeste satarak elde ettikleri geliri, derneğimizden destek alan öğrenci kardeşlerinin eğitim harcamalarında kullanılmak üzere, derneğimize bağışladılar. Bu takdire değer düşünce ve davranışlarından dolayı derneğimiz adına başta Sayın Berna Bridge olmak üzere, gerek öğrencilere gerek okul yöneticilerine ve öğretmenlerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.