Etkinliklerimiz

Prof. Dr. Süer Yüce / GDO'lar Semineri

Sevgili Arkadaşlar,
Bugün ( 2 şubat perşembe) Prof.Dr. Süer Yüce "Bizimev"in konuğu oldu ve lise düzeyi öğrencilerimize GDO'lar konusunda çok aydınlatıcı bir konuşma yaptı.Genetikçi gözüyle GDO oluşturmak amacıyla Gen Aktarımı'nın nasıl yapıldığını,doğadaki haliyle aktarılan genin, hangi koşullarda organizmanın savunma mekanizmalarını aşarak DNA üzerine monte olabildiğini örnekle anlattı ve insan ve hayvanların sindirim sistemi yoluyla aldıkları gen aktarılmış besinlerin, onların DNA'larına geçmesinin imkansız olduğunu ifade etti.GDO'lu bitkilerin,tarmsal açıdan olumlu ve olumsuz yönlerine de değinen Prof.Yüce konuşmasının sonunda uzunca bir süre çocukların sorularını yanıtladı.Çocuklar yeni bilgiler almanın mutluluğu içinde evlerine döndüler.
Çocuklarımıza zaman ayırarak bu güzel konuşmayı sunan sevgili arkadaşım Prof.Dr. Süer Yüce'ye Derneğimiz adına çok teşekkür ediyor,katkılarının devamını diliyorum.
Ayrıca bu karlı kış gününde İstanbul'dan döner dönmez konferansa katılan sevgili Nesim Levi'ye de teşekkürü bir boç biliyoruz.

Yılmaz Sekin