Etkinliklerimiz

Oyun Hamuru Grubu Tiyatro Gösterisi

Merhaba Sevgili Grup Üyeleri;

Bugün ilkokul 8. sınıf ve lise öğrencilerimiz dernek üyeleri ve gönüllü öğretmenler ile birlikte Çanakkale gezisindeyken, 6 ve 7. sınıflar da Mavişehir Rotary Kulübü'nün katkı sağladığı tiyatro gösterisindeydiler.

Öncelikle, 6. Ve 7. sınıf öğrencileri ve onların kardeşleriyle, tiyatroya gitmek üzere akşamüzeri 16da Mevlana Sanat ve Toplum Merkezi önünde buluştuk. Öğrencilerin annelerinden Yıldız Gündoğdu’nun da bize eşlik ettiği yolculuğumuz 16.30’da başladı. Karşıyaka İskelesinde son bulan yolculuk sırasında ise bazı öğrenciler şarkı söyleyerek yolculuğu eğlenceli hale getirdiler.

Karşıyaka çarşı girişinde otobüsten indiğimizde ise yine gönüllü öğretmenlerden Caner Güven bize katıldı ve hep birlikte Ege Sanat Merkezi’nin çarşı içindeki Tiyatro Sokağı’nda olan Gösteri Merkezi’ne gittik. Oyun Hamuru adlı tiyatro grubunun doğaçlama olan ve izleyicilerden alınan fikirler doğrultusunda gelişen oyununa, öğrencilerimizin de epey katkısı oldu. Oyuncuların, oyunu ilerletebilmek için izleyicilere yönelttiği mekân, duygu, nesne vb. gibi sorulara öğrenciler hevesle yanıt verdi. Gösteri bittikten sonra ise tüm çocuklar sahneye davet edildi ve sahnenin tadını çıkardılar.

Yaklaşık bir buçuk saat süren gösteri sonunda Bizimev I öğrencileri mutluydular ve oyuncuların doğaçlama gibi zorlu bir alanda ne kadar başarılı olduklarını dile getirerek tiyatroya olan heveslerinden bahsettiler. Bizimev I öğrencilerinin tiyatro gezisi saat 19.45’te yine Mevlana Sanat ve Toplum Merkezi önüne geldiğimizde son buldu.

Not: Çekilen fotoğraflar grup albümündedir.

Katılan öğrenciler: Murat Özcan, Enes Kuzan, Muhammet Gültekin, Yalçın Dallı, Ayşegül ve Songül Dallı, Derya Dallı, Esma Gündoğdu, Buse ve Ebru Yalçın, Azime Işık, Oğuzhan ve Osmancan Işık, Aleyna Ocakoğlu.

Katkısı bulunan herkese teşekkürler.
Miray Ataygül