Etkinliklerimiz

Çanakkale Gezisi - Gupse Batur Gözüyle

Merhabalar Yılmaz Hocam,
Çanakkale gezimiz gerçekten çok güzeldi ve hepimiz çok eğlendik ama sanırım bu gezi bize çok daha büyük şeyler kattı. Aysel Özgür Gökçe ve ben birbirimizi bir süredir tanıyorduk ama bu kadar iyi anlaşacağımızı tahmin edememişim. Birlikte daha neler yapabiliriz adına çok şeyler konuştuk, çok iyi anlaştık. Diğer öğretmen arkadaşlarımızla da bir araya gelmeye ve bizim ev platformu dışında grupça görüşmeye karar verdik mesela hepberaber inciraltına gidelim gibi fikirlerimiz var:))

Gezimiz her nekadar rehberimizin testtürlü olmasıyla bizi şaşırtarak başladıysa da, hiç bir sorun yaşaman devam etti. Sadece bir ara gökçe ve ben rehberimizi uyarmak durumunda kaldık çünkü çok fazla kendi yorumunu katıyordu; yabancı anıtların yanından geçerken pek bilgi vermek istememesi ve çirkin yorumlarda bulunması beni gökçeyi biraz sinirlendirdi, örneğin fransız anıtının önunden otobüsle geçerken '' bunlar bizi katlattiler bizi sırtımızdan vurdular, birde anıtlarının üzerinde victor hugo nun şöyle bir sözü var ve bence çok saçma, sizler için geldiler sizler için öldüler, ne yani bizler için gelip bizler için mi öldüler'' gibi yanlış söylemlerde bulunmasına daha fazla tahammül edemedik, gökçe ve ben kendisine kişisel yorumlarını katmasının doğru olmadığını, victor hugonun bu sözü bize değil fransız milletine söylemiş olduğunu ve victor hugo gibi birisinin bu sözü neden söylediğni araştırmadan bu şekilde konuşmasından hoşlanmadığımızı dile getirdik'' çocukları yanlış yönlendirmesini istemedik. Sanırım o da anladı durumu daha dikkatli davrandı.

Ayrıca küçük arkadaşlarımız bize hiçbir sorun çıkarmadılar , gezimizin sonunda Yıldız Hocam otobüsteki tüm kızlara çiçiek tacı aldı en güzel kısmı buydu:)) herşey için çok teşekkür ederim, bundan daha güzel bi hafta sonu olamazdı.
Gupse Batur