Etkinliklerimiz

Evimiz 2 - İnciraltı Müze ve Deniz Kabukları Sergisi Ziyareti

Sevgili arkadaşlarım,
Bizim ev -2 ,beklenen yoğunluğuna kavuşmaya başladı.
5 mayıs cumartesi günü sabah saat 9.30 da onüç öğrencimiz ve iki annemiz ile birlikte İnciraltı'nda ki Ege ve Pirireis Müze Gemileri'ni ziyaret ettik.2007 yılından beri müze olarak hizmet veren gemilerin ziyareti hem bizim için hem de öğrencilerimiz için ilginçti.Donanmamıza ait harp gemilerinin görev alanlarını görmek, yaşam şartlarının zorluğuna tanık olmak ve o havayı solumak öğrencilerimizin çoğu zaman şaşkınlıkla izlediği bir deneyim oldu.
Daha sonra geminin içinde sergilenen 'Deniz Kabukları Müzesi ' gezildi. Geziye başlamadan önce bizi konuyla ilgili aydınlatan Hocamız Sayın Uğur Belger ' den bahsetmeden geçmek istemiyorum. onun sayesinde sergiyi daha bilinçli bir gözle izledik.Hatta müze çıkışı serbest bıraktığız bir saatlik boşlukta öğrencilerimiz denizden midye kabuğu çıkarma konusunda yarıştılar. Eve dönüş yolunda hepsini elinde hazine olarak adlandırdıkları bir torba midye kabuğu vardı.
Saat 2 den sonra, daha önceki hafta da gelen ADD yurdundan öğrenci kardeşlerimizi ağırladık. İdealist beş kızımız bundan sonra cumartesileri bizim eve vakit ayırarak öğrencilerimize dersleri konusunda ve özelikle de kitap okuma alışkanlığının kazandırılması yönünde çalışmalar yapacaklarını söylediler.

Dolu dolu geçen bir cumartesinin ardından haberlerimi bitirirken, organizasyonu hazırlayan dernek başkanımız Sayın Dinçer Cengiz'e . araçlarıyla bizi götürüp getiren Sayın Cahit Kişioğlu 'na ve Sayın Rafet Yacan'a .bizi orada karşılayan ve sorunsuz bir şekilde müzeyi gezmemizi sağlayan Sayın Yıldız Belger'e ve müze hakkında bize değerli bilgiler veren hocamız Sayın Uğur Belger ' e çok teşekkür ederim..
Nilüfer Akyüz