Etkinliklerimiz

Ayın Öğrencisi Seçimi

Uzun süredir öğretmenler grubu olarak çocukları motive etmenin ve onları ekip haline getirmenin yollarını arıyorduk. Bir kaç öğretmen toplantısından sonra "Ayın Öğrencisi" seçmenin "Evimiz 1" için oldukça güzel olacağı fikrine vardık. Dernek büyüklerimize danıştıktan sonra Mayıs ayının son haftasında "Mayıs Ayı Öğrencisi"ni seçme toplantısı yaptık. Hemen öncesinde bir öğretmen toplantısı yaparak, bu işin içinden en iyi nasıl çıkarızı düşündük ve güzel bir seçim üssü kurduk.
Ben çocuklardan oy kabinine girmeden önce imza alma görevindeydim. Miray oy kabini sorumlusu, Abdullah, Aysel, Gupse ve Özgür güvenlik görevlileriydi.
Çocuklarımıza önce adaylarımızı açıkladık ve bu adayları neden seçtiğimizi anlattık. Adaylarımız: Gizem GÜZELDERE, Fidel Berdan DEMİR ve .....dı. Bu adayları ders notlarından ziyade sosyal alanda gelişimlerinden ve konuşma biçimlerinden, davranışlarından ötürü seçtiğimizi anlattıktan sonra adaylarımıza kendilerini tanıtmaları için fırsat verdik. Yapılan titiz seçim sonucunda ise ayın öğrencisi ezici bir oy yoğunluğuyla Gizem GÜZELDERE oldu.
Tabii bu ayın öğrencisinin sadece lafta kalmayacağınıda belirttik çocuklara. Her öğrencisi kişisel zevklerine göre ödüller alacak ve tüm öğretmen toplantılarına öğrenci temsilcisi olarak katılabilecek.
Gizem'in ödülü fotoğrafçılığa ilgisinden ötürü benim babamın stüdyosunda 1 hafta staj oldu ve ödülüne verdiği tepki çok yerinde olduğunu bizlere gösterdi.
Bu arada Miray ve Özgür hocalarımız 7. Sınıfları ayıramayacaklarını, hepsinin mükemmel olduğunu söyledikleri için 7. Sınıf grubunu komple tebrik edip onlara ayrı bir ödül vermek istediğimizi açıkladık.
Sevgi ve saygılarımla, Gökçe YILDIRIM.