Etkinliklerimiz

İftar Yemeği Gıda Paketi ve Ayakkabı dağıtımı

Değerli Üye ve Gönüllülerimiz,

Pazartesi günü Evimiz-2'de hareketli bir gün yaşadık.

Sevgili Rafet Yacan'ın Evimiz-1'den taşıdığı gıda yardımlarının ailelere ulaştırılması gerekiyordu.

Gökçe Hoca'mız çocuklarla iftar yemeği programı yaptığını Pazartesi günü öğrendim. Gökçe'nin de katılamayacağını öğrendiğimde çok telaşlandım. Gökçe; "merak etmeyin Hocam, siz sadece gidin, getirilen yemekleri afiyetle yiyin", dedi. Rafet Bey'le konuştuk, yapacak bir şey yoktu, eşimle birlikte biz de tatlı alıp gittik.

Bu arada çocuklar ve anneleri için ayakkabı getiren üyemiz Recep Özçalık ile evde buluşmayı kararlaştırdık.

Rafet Yacan, Recep Özçalık, Münevver ve ben evde buluştuk.

İftar saati yaklaştığında anneler ellerinde tencere ve tepsilerle eve gelmeye başladılar. Çocukların organizasyonu sonucu hepsi görev paylaşımı yapmış ve birbirinden güzel yemekler, salatalar hazırlamışlardı. İftar saatine kadar salondaki masalar yemek düzenine geçirildi. Masalar yetmedi, kütüphanedeki masayı içeri aldık. O da yetmedi, bir kısmımız ayakta kaldık, bir kısmımız kütüphanedeki bankoyu kullandı. Telaştan saymayı unuttum ama eksiksiz çocuklarımızın hepsi, anneleri, kardeşleri biraraya geldik, önce bir babamız vardı, sonra işten dönen iki babamız daha katıldı. Birlikte iftar yemeği yedik.

Yemekler lezzetli, paylaşım ve organizasyon kusursuzdu.

Ayakkabıları bırakmak için uğrayan Üyemiz Recep Bey yemeğe katıldı. Gördüğü samimiyet ve ilgiden etkilendiğini ifade etti.

Çaylarımızı da içtikten sonra Recep Bey'in getirdiği 38 adet ayakkabıyı, çocuklar ve anneler ihtiyaçlarına göre aldılar.

Evden ayrılırken her ailemize birer gıda kolisi teslim ettik.

Güzel ve coşkulu bir gündü. Organizasyon için Gökçe Hoca'mız ve çocuklara, güzel yemekler için annelerimize çok teşekkür ederiz.

Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da bayram öncesi ayakkabılar getirerek çocuklarımızın ve annelerimizin ihtiyaçlarına katkı veren, gönlünü almamızı sağlayan üyemiz Recep Özçalık'a çok teşekkür ederiz.

Sevgi ve saygılarımla.

Cahit Kişioğlu