Etkinliklerimiz

Yüksel Pazarkaya ve Eşi'nin Ziyareti

Sevgili Arkadaşlar,

25 Nisan 2013 Perşembe günü değerli yazarımız Yüksel PAZARKAYA ve eşi İnci PAZARKAYA ve sevgili Remziye öğretmenimiz "Evimiz"i ziyaret ettiler. Kitap Fuarı dolaysıyla kitaplarını imzalamak üzere İzmir'de bulunan Sn. Yüksel PAZARKAYA'dan çocuklarımız ve genç öğretmenlerimizle bir sohbet toplantısı yapmasını rica ettik.

Hepimiz tarafından büyük bir ilgi ve zevkle izlenen konuşmasında sayın PAZARKAYA İzmir Namık Kemal Lisesi'nde başlayan ve Almanya'da devam eden Kimya Mühendisliği öğreniminden sonra aldığı Felsefe eğitimini de tamamladıktan sonra şiir ve öykü yazarlığına başlama serüvenini anlattı. Sözlerinin arasına, 101 (Yüz Bir) Gece Masalından alıntılar yaparak geçmişte Doğu-Batı uygarlıkları arasındaki farklılıkları ve zaman içinde ibrenin Doğu'dan Batı'ya dönmesinin detaylarını da katan Sn. PAZARKAYA, konuşmasını "Evimiz" projesine duyduğu ilgiyi belirterek ve kitaplarını imzalayarak tamamladı. Sn. İnci PAZARKAYA da eşinin konuşmasına katkılarda bulunarak sohbet akşamını renklendirdi.

Toplantıya katılanların hiç bitmemesini diledikleri bu güzel akşam sona erdiğinde tek hayıflandığımız husus bu zengin sohbet toplantısının neden kaydını yapmadığımız oldu.

Bizlere bu güzel ve aydınlatıcı akşamı yaşatan sevgili Yüksel ve İnci PAZARKAYA'ya tüm arkadaşlarım adına içten teşekkürlerimizi, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Yılmaz Sekin