Etkinliklerimiz

Çocuklarımızın Başarıları Üzerine

Sevgili Arkadaşlar,
Çocuklarımızın Üniversite giriş sınavındaki başarıları hepimizi çok memnun etti.
Sevgili Yeşim Engez'in mesajında doğal olarak bizleri heyacanlandıran 2 kızımızın (Gizem Güzeldere ve Fatma Yağcı) giriş sınavını istedikleri biçimde kazanmaları ve Mukaddes Ay'ın E.Ü. Meslek Yüksekokulunu dereceyle bitirmesi ön plana çıktı.

Bunlara ek olarak grubumuza duyurmak istediğimiz 2 güzel haberimiz daha var:

Birincisi sevgili kızımız Aysel Yavuz E.Ü. Edebiyat Fak. Tarih Bölümünden başarıyla mezun olarak Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Bilimler Ens.'de sınavı başarıyla geçerek yüksek lisans yapma hakkını elde etti. Aysel Yavuz kızımız üniversite öğreniminin son iki yılında da "Evimiz" projesinde öğretmen öğrenci olarak çalıştı. Projenin ilk ürünü olan Aysel Yavuz'u yeni başlayacağı akademik yaşamın ilk basamağında kutluyor ve başarılarının sürekli olmasını diliyoruz.

İkinci güzel haberimiz, burslu öğrencimiz Berdan Demir ile ilgilidir. Bu yıl sekizinci sınıfa başlayacak olan Berdan, TED kolejlerinin Türkiye çapında 20.000'den fazla öğrencinin katıldığı seçme sınavını 10. ve İzmir bölgesinde de 1. sırada kazandı. Berdan bundan böyle Aliağa'daki TED Kolejinde burslu olarak eğitimine devam edecek ve başarılı olduğu sürece yüksek öğreniminin sonuna kadar TED'den destek görecek. Berdan Demir'i kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Öğrencilerimizn başarısına ek olarak bizleri sevindiren bir başka gelişme de "Evimiz" projesinde 4 yıldan beri büyük bir özveriyle çocuklarımızı bu günlere getiren, öğrencilik yıllarında zamanlarının büyük kısmını çocuklara bir şeyler verebilmek için sarfeden sevgili Gökçe Göker, Miray Ataygül ve Abdullah Derin E.Ü. Edebiyat Fak. İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden başarıyla mezun olmuşlardır. Genç öğretmenlerimizin mesleklerinde çok başarılı olacaklarına inanıyor ve yollarının açık olmasını diliyoruz. Gelecekte de bir şekilde yine hep birlikte olacağımızı ümit ediyoruz.

Aramıza son yılda katılan gerek İngilizce derslerinde destek olan ve gerekse tüm çocuklarımıza gruplar halinde verdiği gitar dersleriyle müziğin kapısını aralayan İngiliz Dili Edebiyatı mezunu Serkan Şenerman ağustos ayında vatani görevini yapmak üzere "Evimiz" projesindeki çalışmalarına ara verecektir. Serkan'a güzel bir askerlik dönemi diliyor yakında yeniden aramızda görmeyi arzu ediyoruz.

Başarılı çocuklarımızı ve gençlerimizi sevgiyle kucaklıyor bu başarıda katkısı olan herkese Derneğimiz adına içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Yılmaz Sekin