Etkinliklerimiz

Urla "Evimiz 4”de Bayram kutlaması ve genç müzisyenlerle buluşma‏

Sevgili Arkadaşlar,
Urla'daki "Evimiz 4"ün açılışını daha önce duyurmuştuk. Urla Projesinin sorumlusu sevgili Meltem Düzbastılar ve Urla Dostluk Derneği mensupları gönüllülerimiz, büyük bir heyecanla ve keyifle çalışmaya koyuldular. Çocuklar seçildi, annelerle bağlantı kuruldu. Evin hemen tüm gereksinimleri sağlandı Aşağıda sevgili Meltem'den aldığımız mesaj ile Urla'dan haberlere başlıyoruz.
Yılmaz Sekin


"Bayram dönüşü Evimizde tüm annelerin ve çocukların katılımı ile yaptığımız "Bayram Kutlaması" çok renkli geçti.
"Evimiz" Projesini duyunca Bayram tatili programını değiştirip "Urla Evimiz"de çocuklarımızla buluşmaya gelen genç Müzisyenlerimiz bize çok güzel bir kutlama yaşattılar.

İki misafirimizden "Özlem" Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde obua çalarak başladığı müzik eğitimine Lisans eğitimini aldığı Hacettepe Üniversitesinin Ankara Devlet Konservatuvarı Opera bölümünde devam etmiş.
Halen İtalya'da Giuseppe Tartini Trieste Konservatuvarında opera eğitimi görmekte.

Diğer misafirimiz " Can " ise;
Ege Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Temel Birimler bölümünde lisans eğitimini tamamlamış. Daha sonra Ege Üniversitesi Sosyal Birimler Enstitüsü Güzel Sanatlar Anabilim Dalı Eğitim Bilimlerinde yüksek lisans yapmış.
Halen Afyonkarahisar'da müzik öğretmenliği görevini sürdürmekte.

Kutlama öncesi Çocuklarla müzik hakkında sohbet eden gençler; onların eğilimlerini, müzik ile ilgili görüşlerini ve yeteneklerini değerlendirip, kendilerini ve branşlarını tanıttılar.

Çocuklar Can'ın çaldığı Bağlama'ya yakınlık duyarken, Özlem'in seslendirmelerini yadırgadıklarını da açıkça söylemekten kaçınmadılar.Ancak Kutlama için Bağlama eşliğinde türkü söylerken Özlemin yaptığı tonlamaları da dikkatle dinlediler. Bağlama eşliğinde türküler söyleyip eğlendiler.

Çocuklara yönelik ikramların yanı sıra ayakkabı ve kolyeden oluşan hediyelerle,Bayram kutlaması kızların lehine bitti."

Meltem Düzbastılar