Etkinliklerimiz

"Evimiz 3" çocuklarının İzmir Gezisi (20.09.2014)‏

Sevgili Arkadaşlar,

20 eylül 2014 günü Ümit Lions Kulübünden Hüsniye Palandüz Hanımın organizasyonu ile çocuklarımız Buca Gediz'deki "Evimiz 3"den alınarak önce Konaktaki İl Halk Kütüphanesine götürüldüler. Kütüphanede çocuklara bilgiye ulaşmanın modern yolları (Kartoteks'ten İnternete) ,kütphane adabı, nasıl yararlanılacağı gibi konularda geniş bilgi verildi.
İkinci durak Uşşakizade Latife Hanım Köşkü idi. Halen müze olan Köşkü müdür dostumuz Ahmet Gürel Bey gezdirdi ve konferans salonunda bir sunum gerçekleştirildi. Atamızın İzmir'de kaldığı ve evlendiği bu köşkün atmosferi tüm ziyaretçileri olduğu gibi çocuklarımızı da çok etkiledi.
Çocuklar köşkün bahçesinde kumanyalarını aldıktan sonra sırada Alsancak garı ve Gar önünde duran Atatürk'ün yurt gezilerinde kullandığı vagonun gezilmesi vardı.Vagonun içini süsleyen Atamızın kullandığı eşyaları o dönemin müziği eşliğinde görmek ,yaşamak insanı gerçekten çok duygulandırıyor.
Dolu dolu geçen, çok şey görüp yaşanılan bir günün ardından çocuklarımız evlerine döndüler.Çocuklarımıza bu kültürel etkinliği yaşatan Hüsniye Palandüz Hanımın şahsında Ümit Lions Kulubüne içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Resimler için lütfen:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152647539183439&set=oa.727807477309413&type=3&theater
Yılmaz Sekin