Etkinliklerimiz

Evimiz 2 de Annelerle toplantı (7 Ocak 2014)

Sevgili Arkadaşlar,

7 Ocak 2014 salı günü saat 14:00 de Eşrefpaşa'daki "Evimiz 2" de anneler ve burs alan çocuklarımızın temsilcileri ve Evimiz 2'nin sorumluları Saniye Ünver Hanım ve Söroptimis arkadaşımız Seher Sezer Hanım ile birlikte bir toplantı yaptık.
Zaman içinde Eşrefpaşadaki Evimiz'de öteki Ev'lere oranla eksik kalan etkinlikler ya da daha nelerin yapılabileceği konusunda çok canlı ve katılımlı bir görüş alışverişinde bulunduk.
Çocukların güzel dilek istek ve beklentilerini dinledik ve çocuklarımızın Ev'i benimsediklerini ve geliştirme konusunda istekli olduklarını gördük ve çok sevindik.
- Saniye Ünver öğretmen organizatörlüğü ile Anneler hemen 9 çalışma grubu oluşturdu.
- Çocuklar yaratıcı düşüncelerini kağıda dökerek bize iletecekler ve hep birlikte bunları gerçekleştirmeye çalışacağız.
- Konak Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayten Şenol hanım kenti tanıma ve olanakları hakkında bilgilendirme amacı ile düzenlenen gezilerden bahsetti. Hemen gezinin tarihi ve katılacak kişi sayısı belirlendi. Ayten Hanım ayrıca kimya dersi öğretmeni olması dolayısı ile bu dersle ilgili olarak çocuklara yardımcı olabileceğini belirtti. Tarih belirlendi ve Ayten Hanım derslere başladı. Aldığımız bilgilere göre çocuklar büyük bir ilgi ve istekle derslere katılıyor ve öğretmenlerine hayranlık duyuyorlarmış.
-Annelerin isteği üzerine, Evimiz 2'de de diğer evlerde yaptığımız gibi annelerin ihtiyacı olan konularda onları bilgilendirmek ve aydınlatmak üzere konularının uzmanlarından çeşitli eğitici konferansların tekrar düzenlenmesine karar verildi.İlk konferans 20 Ocak pazartesi günü Prof.Dr. Baha Taneli tarafından "Çocuk beslenmesinde dikkat edilecek noktalar" konulu konuşma ile başlayacak.
Evimiz 2'deki toplantı ile ilgili resimler için:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151983188513439&set=oa.561854803904682&type=1&theater
Yılmaz Sekin