Etkinliklerimiz

Yarıyıl tatilinde Kültürel etkinlikler (27 ocak/10 şubat 2014 )

Sevgili Arkadaşlar,

Orta Öğretimin tatilde olduğu günler içinde olanaklar ölçüsünde çocuklar için kültürel etkinlikler
gerçekleştirilmiştir.
1."Evimiz 2 "Öğrencileri 5 Şubat 2014 Çarşamba günü Konak Belediyesinin tahsis ettiği araç ile kenti tanıma gezisine götürülmüştür. Önce Ahmet Adnan Saygun Kültür Merkezinde bina ve faaliyetlerin tanıtımı yapılmış, oradan Latife Hanım Köşkü'ne geçilmiştir. Köşk Müdürü Ahmet Gürel Bey'in sunumu dinlendikten sonra Köşk gezilmiş ve anı resimleri çekilmiştir. Daha sonra çocuklar için ilgi odağı olan Oyuncak Müzesi gezilmiştir. Mask ve Karikatür müzesi onarımda olduğundan gezilememiş, tarihi Havagazı Fabrikası tesislerinde yemek ve dinlenme molasından sonra eve dönülmüştür.
Bu gezide guruba refakat eden Konak Kent Konseyi Kadın Meclisinden Sayın Selma Yılmaz ve Sayın Yeter Arı Hanımlara yakın ilgi ve destekleri için teşekkür ediyoruz. Bu geziye katılarak gezinin düzenli ve güvenli geçmesini sağlayan gönüllülerimiz Saniye Ünver, Seher Seven Hanımlara, çektiği resimleri bize gönderen Metin Yavuz Hoca'ya ve anne Songül Paçacı'ya şükranlarımızı sunuyoruz. Bu gezi ile ilgili resimler için;
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152039183163439&set=oa.575753252514837&type=3&theater
2."Evimiz 3"çocukları ile 6 Şubat 2014 Perşembe günü Deniz Yasemin öğretmenimizin de katılımıyla Danny Kaye'in
Metropolitan Operasında çocuklara operayı tanıtma ve sevdirmeyi hedefleyen ve bir zamanlar TRT 1'de
rahmetli Hikmet Şimşek tanıtımıyla gösterime giren film gösterildi. Ayrıca kısa metrajlı müzik, dans filmleri ve çizgi filmlerden örnekler gösterildi. Deniz Öğretmenimiz de hafta içinde kitap okuma ile kombine ettiği film gösterimlerini de gerçekleştirmiş ve devam ettirmiş. Danny Kaye'in filmini bize gönderen sevgili üyemiz Figen Özdem'e, çocuklara kitap okuma ve film seansları düzenleyen sevgili Deniz Yasemin'e derneğimiz ve çocuklarımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
3. "Evimiz 1" öğrencileri ile sevgili Kaya Akşin film gösterimlerini sürdürüyor. Sevgili Gupse Honca öğretmenimiz çocuklarımıza kitap okuma, yorumlama, Türkçe çalışmaları yaptırmakta ayrıca davranışlarla ilgili aydınlatma da yapmaktadır.
Çocuklarımıza yardımcı olan duyarlı gençlerimize gönül dolusu sevgiler,teşekkürler
Yılmaz Sekin