Etkinliklerimiz

Mevlana ve Eşrefpaşa evlerimizdeki gençler için yapılan Efes Şirince gezisiSevgili Arkadaşlar ,

16 Haziran 2014 pazartesi günü Göztepe Söroptimis Kulübünden Sevgili Yıldız Belger ve Figen Özdem ve Ayşe Baykan Hanım; "Evimiz 1"den 27 ve ve Evimiz 2"den 22 çocuğumuzu Efes gezisine götürdüler. Gezilen yerler ile ilgili gerekli bilgileri profesyonel rehber sayın Ayşe Baykan Hanım verdi.
Biz, geziden dönen çocuklarımızın anlatılmaz mutluluklarına tanık olduk. Büyük bir özveri ile bu bunaltıcı sıcaklarda böylesine yararlı bir kültür gezisini gerçekleştiren ve çocuklarımızın dağarcığını zenginleştiren kıymetli arkadaşlarımıza , çocuklarımız adına içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Geziyi düzenleyenlerden, yönetim kurulu üyemiz sevgili Yıldız Belger'in kaleminden gezinin detaylarını aşağıda ve sevgili Figen Özdem'in objektifinden de gezi resimlerini verilen linkten izleyelim
Yılmaz Sekin

"Yılmaz Hocam,
Efes gezisi çok iyi geçti.Ayşe çocuklara hem otobüste hem de harabeleri gezerken dönemin tarihini de çok güzel anlattı. Akıllıca! sorulan soruları yanıtladı. İlk Efes gezildi. Akabinde güzel bir restoranda çöpşiş-köfte öğle yemeği yendi. Sonrasında Meryemana Evine çıkıldı Oradan .Şirinceye gidildi.Yolda çocuklara sabah öğrendikleri üzerinden bir sınav yapıldı (Gökçe’nin marifeti) ve bizi şaşırtan cevaplarla çocuklar çok iyi not aldılar. Özellikle Ayşe çok etkilendi.Şirincede herkese dondurma ikramı ve birbuçuk saat serbest gezme zamanı verildi. Eminim ki çocuklar bundan çok hoşlandılar,rahatça dolaşıp ufaktefek alışveriş yaptılar,kalan enerjilerini bolca harcadılar. Ekte size katılım listelerinin son halini yolluyorum. Gelmeyenler oldu ,onların yerine gelenler oldu,listeler biraz değişti ve sayımız 49’a çıktı ama bir sıkıntı yaşanmadı. Otobüsümüzün klimalı oluşu ve havanın da biraz esintili olması bizi bunaltmadı."