Etkinliklerimiz

Mevlana Toplum ve Bilim Merkezinde Çocuklarımızın Tiyatro gösterisi (21 .06.2014)

Sevgili Arkadaşlar,
Dün akşam (21 Haziran 2014 cumartesi) Mevlana Toplum ve Bilim Merkezinde Bornova (Evimiz 1),Eşrefpaşa (Evimiz 2),ve Buca (Evimiz 3)dan gelen çocuklarımız ve ailelerinin katılımı ile muhteşem bir gece yaşadık.
Önce "Evimiz 2" çocuklarının sergiledikleri Hababam Sınıfının kendilerine uyarlanmış kısa bir sınıf sahnesi ve ardından Soma faciası ile ilgili kendi hazırladıkları ve doğaçlama yaparak oynadıkları dokunaklı bir temsil geldi. Mert Paçacı'nın sunduğu Aziz Nesin'in "Pırtlatan Bal" öyküsü ,verdiği mesaj itibariyle izleyenleri düşünceye sevketti. Çocuklardan ebeveynlere hitaben yazılmış güzel bir metnin okunmasından sonra, Buca'nın minikleri (Evimiz 3)Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Bayrak ve Atatürk sevgisini konu alan bir skeç sergilediler ve büyük beğeni topladılar.
Kısa bir aradan sonra Bornova Mevlana çocukları (Evimiz 1) sahne aldılar. Bir süreden beri iyi bir tiyatro oyuncusu ve tiyatro sevdalısı olan sevgili Şilan Çıplak kızımız tarafından çalıştırılan çocuklarımız arka arkaya aşağıdaki beş oyunu sergilediler;
- Vladimir Polyakof 'dan "İtfaiyeci Prokorçuk ya da Bir Öykünün Öyküsü "
- Jose Jaquin Gamboa'dan "Eski Bir Masal"
- Sam Bobrick'ten "Yolcular"
- Anton Çehov'dan "Ayı"
- George S. Kaufman'dan "Erkekler de İskambili Kadınlar Gibi Oynasaydı"

Çocuklarımızın sahne hakimiyetleri, performansları, rahatlıkları ve Türkçemizi güzel kullanmaları bizleri hem hayrete düşürdü hem de çok büyük bir mutluluk ve gururla izleme olanağı verdi. Çocuklarımız rollerinin hakkını verdiler ve büyük bir başarı ile oynadılar.
Tüm çocuklarımızı bu başarılı gösterileri için candan kutluyoruz.
Bizleri, anne-babaları böylesine mutlu eden bu geceye çocuklarımız hazırlayan sevgili Şilan'a ,sevgili Abdullah'a ,sevgili Cansu'ya ve sevgili Emel Denizaslanı'na tüm izleyenler adına içten teşekkürlerimizi sunuyor, ayrıca tüm emeği geçenlere de iyi ki varsınız diyoruz.
Gösteri ile ilgili resimler için;
Yılmaz Sekin - Photos from Yılmaz Sekin's post | Facebook