Etkinliklerimiz

Buca Evimizde Müzik Dans Etkinliği

Sevgili Arkadaşlar,
16 eylül 2014 salı günü "Evimiz 3"de çocuklarımız ve konuklarımızın katılımıyla çok keyifli, hareketli bir gün yaşadık.
- Konservatuvarda viyolensel eğitimi almış, ayrıca vurmalı çalgılara özel ilgisi ve yeteneği olan ,halen müzikle terapi konusunda çalışan sevgili Şinasi Poyraz çocuklarımıza önce gerekli bilgileri verdikten sonra ritm çalışması yaptırdı. Çocuklarımızın büyük ilgi gösterdiği,eğlendiği ve tamamının katıldığı bu çalışma ile ilgili resimleri aşağıdaki linkte görebilirsiniz.
Yılmaz Sekin - Buca "Evimiz 3"de müzikli Danslı bir gün....
Yılmaz Sekin posted this photo on 2014-09-22. 0 likes. 0 comments. 0 shares.
View on www.facebook.com Preview by Yahoo
-Programın ikinci bölümünde; Güney Afrika'da müzikle terapi konusunda 4 yıllık eğitim alan, Hannover Üniversitesinde İngilizce ve felsefe öğrenimi gören Laura Mönkemeyer ile Berlin Üniversitesi tıp fakültesi son sınıf öğrencisi Kristin Zacharias'ın mini konserleri vardı.Bu iki sevgili kızımız çocukluklarından beri Hannover'in ünlü çok sesli "Maedchenchor"da birlikte söylemektedirler.
Çocuklarımıza sırasıyla bir isveç şarkısı,bir fransız,bir ingiliz ve bir de alman çoksesli şarkılarını söylediler.Büyük bir olasılıkla çocukların çoğu çoksesli müziği ilk kez ama büyük bir dikkatle dinlediler.Son parça olarak çocuklar ve büyüklerin katılımıyla, hep birlikte Aşık Veysel'in "Uzun ince bir yoldayım" eseri seslendirildi.
Videolar için;
Yılmaz Sekin | Facebook Laura ve Kristin'den bir şarkı (I) View on www.facebook.com Preview by Yahoo
-Programın son bölümünde Şinasi Poyraz'ın darbukası eşliğinde çocuklar ve gençler birlikte Halay çektiler, Damat Karşılaması oynadılar
Dans videoları için;
M Fatih Uygan | Facebook GÜNDOĞDU ÇAĞDAŞ TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ GEDİZ -BUCA EVi BUCA GEDİZ EVİMİZİN GENÇLERİ , LAURA MÖNKEMEYER --KRİSTİN ZACHA... View on www.facebook.com Preview by Yahoo
Bu güzel günü gerçekleştiren kızlarımız Laura ve Kristin'e, sevgili Şinasi Poyraz'a çok teşekkür ediyoruz . Ayrıca katılımları ile bize güç veren sevgili Hüsnü & Meral İleri çiftine, resim ve video çekimleri yapan sevgili Fatih Uygan ve eşine gönüllülerimiz ve derneğimiz üyelerine içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Yılmaz Sekin