Etkinliklerimiz

Atatürk Anlatıyor Kitabı Dağıtımı ve Program Düzenlenmesi

Sevgili Arkadaşlar,
1-Bugün (29 kasım2011) öğleden sonra çocuklarımızın büyük çoğunluğunun katıldığı toplantıda ,Dernek Başkanımız sayın Dinçer Cengiz tarafından tedarik edilen, Adnan Binyazar'ın CanYayınlarından çıkan kitabı "Atatürk Anlatıyor" kitabı dağıtıldı.Atatürkün yaşamı ve eserlerinin kendi ağzında anlatım biçimiyle roman tarzında hazırlanan ve zevkle ve kolayca okunabilecek bu kitabı tüm üyelerimize çocuklarına ve dostlarına öneririz.
10 Kasım' da Mavişehir Rotary Kulübünün Ankara Anıt Kabir'e bir grup öğrenci gönderme projesi kapsamında çocuklarımızdan Zeynep Kazgurt ile Murat Baran seçilerek gruba dahil edildiler.Bugün bu iki çocuğumuz Anıt Kabir ile ilgili duygu ve düşüncelerini katılanlara anlattılar .Çocukların bu seyahatten,Anı Kabirde görüp yaşadıklarında çok etkilendikleri anlattıklarından açıkça anlaşılıyordu.Bize bu imkanı sağlayan Mavişehir Rotary Kulübüne tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz.
2- Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nadıde kazancı ile yaptığımız görüşme sonucunda fen derslerinde desteğe ihtiyacı olan çocuklarımıza yardımcı olmak üzere işbirliği yapılması kararlaştırılmıştı.Bu kapsamda E.Ü.Fen Fak.Matematik Bölümünden sayın Yard.Doç.Dr. Tahsin ÖNER başkanlığında bir doktorand ve bir yüksek Lisans öğrencisinden oluşan 3 kişilik grup "Bizim Ev"e gelerek çocuklarımızla bir toplantı yaptılar.Matematik ve Geometri derslerinde güçlük çeken çocuklar için çarşamba günleri ek ders verilmesini kararlaştırdılar.
Berna Bridge hocamızın anneleri ve çocuklarımızı 3 grup halinde ele alarak vereceği eğitimin kapsamı ve günleri belirlendi.Sevgili Berna vereceği eğitimin içeriğini bizlere açıkladı. Bu eğitimlerin perşembe günleri yapılması planlandı.
Seval Sekin