Etkinliklerimiz

Çocuklarımızın Mont İhtiyacının Karşılanması

Sevgili Arkadaşlar,

Havaların soğuması ile birlikte çocuklarımızın mont ihtiyacı ortaya çıkmış ve bunu gruba duyurmuştuk.Bu duyurudan sonra pekçok üyemiz harekete geçerek yardım imkanlarını araşatırdılar.Birçok kişiden ikinci el giysi geldi.Bu kapsamda Mavişehir Rotary den sevgili Mine Uygur ve arkadaşları çok iyi durumda birçok giysi,çizme ve ayakkabı temin ettiler.Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinden sevgili Ayşin Dora uzun seyahatine çıkmadan önce dar zamanda hızla bir organizasyon yaparak ekibi ile bize yardıma katıldı.Çok sayıda giysi desteği sağlayan arkadaşlarımızdan biri de E.Ü.Edebiyat Fak.den Doç.Dr. Hale Okçay,Ziraat Fak.den Prof.Nafiz Delen,Emel Özçağıran ve Yeşim Engez vasıtasıyla yardım ulaştıran dostlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Çok farklı beden büyüklüğüne sahip çocuklarımızın ihtiyacı olan ,okula giyebilecekleri birer "Mont" tedariki için bir Dost'umuzdan temin edilen maddi kaynakla arayış içine girdik.Bu arayışta, sevgili üyemiz Nesim Levi'nin çok yakın ve içten desteğini gördük.Bize iyi kalitede,şık ve fiyat bakımından ehven 43 adet çeşiti büyüklükte mont tedarik etti.
Teslim alınan montlar 11aralık cumartesi günü yoğun bir çalışma ile çocuklara bedenlerine göre dağıtıldı.19 çocuğumuz için bedenlerine uygun mont bulundu.En küçük olan bedenlerden 5 adedi orada bulunan küçük kardeşlere giydirildi .Kalan montlar da o gün gelemeyen çocuklara denenecek ,uyanlar verilecek ,küçük bedenler kardeşlere dağıtılacaktır.Cumartesi günü yapılan ve sevgili Nesim Levi ve eşinin de bulunduğu çalışmada ,olçü alma,prova ,tasnif ,işlerinde CBÜ İİB Fak.den Gupse Batur ,E.Ü Edeb.Fak.den Gökçe Yıldırım (İngilizce öğretmenimiz) D.E.Ü. İ.İ.B.F.den Ayşe Akar ve İ.Ekonomi Ü. den Gönül Gümüş kızlarımız çalıştılar.Bu etkinlikler ayrıntıları ile resimlerde verilmiştir.Bundan sonraki hedef henüz mont alamamış çocuklarımıza uygun koşullarla mont temin etmektir.
Mont dağıtımından sonra kızlarımız depomuzda bulunan birikmiş giysilerin sınıflandırılması ve değerlendirilmesini yaptılar.Cocuklarımızdan özellikle büyük olan kızlarımız çağrıldı ve prova yaparak bedenlerine uyan giysileri aldılar.Böylece gönderilen giysiler tam anlamıyla yerine, ihtiyacı olanlara ulaştırılmış oldu. Üniversite Öğrencisi kızlarımız belli aralıklarla bu çalışmaları tekrarlayacakları sözünü verdiler.
Bize bu etkinlikte maddi kaynak sağlayan sevgili Dost' umuza,Bayramda Kurban için ayırdıkları meblağı çocuklar için tahsis eden sevgili Gönül-Tevfik Pekin ailesine
ve montların bulunması,firma ile görüşme ve sonuçta tedarikini sağlayan sevgili Nesim Levi ve değerli eşine çocuklarımız ve dernek mensuplarımız adına içten teşekkürü bir borç biliyoruz.

Yılmaz Sekin