Etkinliklerimiz

Devlet Tiyatrosu / İki Kova Su Oyunu İzleme

Değerli Arkadaşlar

18 Aralık Pazar günü etkinliklerimizle ilgili sevgili hocamız Yılmaz Sekin'in güzel anlatımındaki yollama gereği izlediğimiz çocuk oyunu hakkında sizleri bilgilendirmek
istiyorum.

Uzun bir aradan sonra ilk kez burs alan çocuklarımızın büyük bir çoğunluğunun katılımı ile kültürel bir etkinlik daha gerçekleştirdik. Dernek dışındaki etkinliklere özellikle yol gideri ve araç teminindeki güçlükler nedeniyle, katılmakta zorlanmakta idik.

Bu konuya çözüm ararken değerli meslektaşım Av. Fatma AKÇİN yardımımıza koştu. Pamukkale Turizm Seyahat A.Ş.nin genel müdürü olan ağabeyi Mehmet Ali AKÇİN Bey ile bizi irtibatlandırdı. Sayın M. Ali Akçin'e derneğimiz ve bizim ev projesi ile ilgili telefonda yaptığım görüşme sonunda, kendileri, derneğimizin bu tür şehir içi kültürel etkinliklerinde ücretsiz araç sağlayabileceklerini belirttiler ve yönetim kurulundan bu yönde karar da çıkarttılar.
Derneğimiz adına kendilerine ve Pamukkale Turizm Seyahat A.Ş yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.

18 Aralık Pazar günü saat 13.00 de Pamukkale Turizm A.Ş. ye ait şehir içi midibüsü isteğimiz üzerine Aydemir Kaptan'ın gözetiminde dernek binamıza geldi ve 35 öğrencimizi de alarak bizi Devlet Tiyatrosu Konak Melek Ökte sahnesine götürdü. Oyun biletlerini değerli saymanımız Av. Cahit Kişioğlu önceden almış idi.

Saat 14.00 ten itibaren iki perdelik "İki Kova Su" adlı çocuk oyununu keyifle izledik.
Oyun özetle; babaları ile yaşayan iki kız kardeşin kendileri gibi yalnızlıktan sıkılan mahallelerindeki diğer
kişilerle, sevginin sihiriyle, bir araya gelme çabalarını eğlenceli ve öğretici biçimde anlatmaktaydı.
Çocuklarımıızdan hiçbirinin önceden devlet tiyatrosuna gitmediklerini, içlerinden onunun da şimdiye dek hiç
tiyatro izlemediklerini kendilerinden öğrendik.

Yoğun yağışa karşın çocuklarımız servis midibüsü ile gidiş ve dönüşümüzde oldukça dikkatli ve disiplinli idiler.
Gidişteki heyecanları dönüşte coşkulu bir neşeye, mutluluğa dönüşmüştü. Tümü gerek bakışları gerek davranış ve söylemleri ile mutlu olduklarını belirtiyorlardı. Çocuklarımızla geniş katılımlı bu ilk gezimiz onlar için iyi bir sınav oldu. Yolculuk sonunda güler yüzlü ve deneyimli kaptanımız Aydemir Bey'in çocuklarımızı davranışlarından dolayı takdir etmesi ve teşekkürlerini ifade etmesi karşısında, eğitim ve gelişmelerine destek verdiğimiz çocuklarımızın da aracı terkederken ayrı ayrı kaptana teşekkür ederek ayrılmaları bizim açımızdan sevindirici ve güzel bir ödül oldu.

Emeği geçen yöneticilere, katkılarını esirgemeyen üye ve gönüllülerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.

Saygı ve sevgilerimle.

Gündoğdu ÇTGD Adına
G. Dinçer CENGİZ